TS250RS Pilarka tarczowa z stołem formatowym, tarcza 250 mm, dł. cięcia 1225 mm (230V)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: RPTS250RS-PK/A-EP
  • Producent: RECORD POWER
  • szt.
  • Cena netto: 5 967,37 zł 7 339,87 zł

TS250RS Pilarka tarczowa 25,4mm/10" z przesuwnym wózkiem

Pilarka tarczowa TS250RS
Model TS250RS wyposażony jest w wykonany z odlewu żeliwnego agregat tnący zamontowany na solidnym obrotowym zawieszeniu, także wykonanym z żeliwa, wykonanych w technologii CNC co zapewnia dużą precyzję i płynne działanie. Obrotowe zawieszenie jest zamontowane na solidnej stalowej bazie co prowadzi do zredukowania wibracji stołu podczas wykonywania cięcia. Stół przesuwny został dodatkowo wyposażony w dodatkową prostokątną ramą – profesjonalne rozwiązanie przydatne przede wszystkim przy przycinaniu na długość i cięciu poprzecznym. Obydwa stoły zapewniają dużą precyzję działania. Możliwość pochylania tarczy do cięć pod kątem oraz jej podnoszenie na wysokość. Płynne działanie obydwu, odrębnych mechanizmów realizowane za pomocą śrub pociągowo tocznych (z gwintem walcowanym ACME). Przykładnica do cięcia jest zamocowana na solidnej stalowej prowadnicy, posiada funkcję precyzyjnej regulacji. Maszyna doskonale sprawdza się do cięcia płyt wiórowych jak i drewna litego. Na zdjęciu maszyna jest przedstawiona z dostępnym jako opcja prawostronnym poszerzeniem stołu oraz dodatkowym stołem. 

Wnętrze
Wnętrze pilarki tarczowej TS250C
 
Record Power oferuje za tą samą cenę lepsze rozwiązania niż inni producenci. Porównując ze sobą tarczówki należy zwrócić szczególną uwagę na następujące punkty: - wykonany z odlewu żeliwnego agregat tnący - wytrzymale obrotowe zawieszenie - precyzyjny mechanizm - wysokiej jakości gwintowane prowadnice (ACME) 

Dodatkowy stół

Dodatkowy stół pilarki tarczower TS250RS

Dostępny w standardzie stół prostokątny, dostarczany z teleskopowym ramieniem wspierającym, wyciąganą prowadnicą i odchylanym ogranicznikiem do przytrzymywania większych powierzchniowo elementów. 

Podnoszenie i opuszczanie

Podnoszenie i opuszczanie w pilarce tarczowej TS250C
 

Osobne pokrętła dla funkcji podnoszenia i opuszczania agregatu o regulowanym nachyleniu tarczy. Regulacja odbywa się na masywnych, stalowych prowadnicach z walcowanymi gwintami trapezowymi. Zapewnia to dużą płynność oraz precyzję działania. 

Wysokiej jakości wózek przesuwny

Mocowanie wózka przesuwnego w pilarce tarczowej TS250C

Wózek przesuwnym umieszczony jest na solidnej podstawie, która zapewnia płynne I precyzyjne działanie . Duży skok wózka (1225mm )– możliwość cięcia formatów 254 mm x 203,2 mm (10’ x 8’ ) na całej szerokości. 

Ogranicznik przesuwu wózka

Organicznik przesuwu wózka TS250RS

Wózek przesuwny wyposażony jest w wytrzymały ogranicznik pozwalający na zatrzymanie wózka w miejscu, kiedy funkcja przesuwu nie jest potrzebna. 

Standardowe wyposażenie 

Standardowe wyposażenie pilarki TS250RS

TS250-RS Zdjęcie maszyny ze standardowym wyposażeniem. 

System ograniczników

System ograniczników w pilarce tarczowej TS250C

Wykonany technologią wytłaczania i zamocowany w odlewie żeliwnym z funkcją precyzyjnej regulacji. Płynny przesuw całego systemu na solidnej stalowej prowadnicy z możliwością jej nastawiania.
Dane techniczne:
Model TS250RS
Moc P1 / P2 2100 W / 1500 W
Maksymalna średnica tarczy 250 mm
Obroty tarczy tnącej 4000 rpm
Zakres pochylenia tarczy tnącej 0 – 45°
Maksymalna głębokość cięcia 45º 54 mm
Maksymalna głębokość cięcia 90º 80 mm
Maksymalna szerokość materiału na stole 610 mm
Maksymalna szerokość materiału na stole przy zastosowaniu prawostronnego poszerzenia  930 mm
Średnica wewnętrzna tarczy 30 mm
Przesuw stołu przesuwnego 1225 mm
Wysokość stołu od podłogi 855 mm
Waga 162 kg
Wymiary WxSzxG 870x1910x1320 mm
Zakres dostawy:
  • Pilarka tarczowa TS250RS
Wyposażenie dodatkowe dostępne jako opcja:
  • TS250RS-RE Prawostronne poszerzenie stołu
  • TS250RS-W Podstawa jezdna z dyszlem